UYGULAMA REHBERİ

Elektrostatik film PET’e (iyileştirici battaniye OLM-01) dayalı iyileştirici araçlar için RUS Fedarasyonu yeni medikal gelişmeler komitesince fizyolojik araç olarak kullanımı önerilmektedir. Kayıt no:3 9Haziran 1993

1.Genel Amaç ve Tanımlar

İyileştirme Battaniyesi OLM-01, İnsan vücudunun fonksiyonel sistemlerindeki sorunları tedavi etmek ve önleme üzere hazırlanmıstır.

Bu ürün birbiri üzere uzanan tabakalardan oluşmuş bir battaniyedir. Her bir tabaka sentetik, metal filmlerden yapılmıştır.Metalin kalınlığı 1mikrondur. Hasta tarafından uzanan tabakalar, çok yüksek frekanstaki kızılötesi elektromanyetik daldaları engeller

Ölçümleri:110+5x205+5cm

Max ağırlığı:3 kg

Bu ürün maksimum güce elektrostatikalan 1 ATM olduğunda ulaşır. İyileştirme battaniyesi hastanede ve diğer tıp merkezlerinde kullanıldığı gibi evde de kullanılabilir.


2.Endikasyonları ve Kontraendikasyonları

İyileştirme battaniyesi OLM-1 birçok hastalıkta tedaviye ek olarak kullanılabileceği gibi psikoemosyonel durumun düzelmesi, uykunun düzenlenmesi, stresli durumlara iyi bir resistan oluşturulması, kas gerginliğinin giderilmesi, ilaç dozlarının azaltılması ve ilaçsız tedaviye destek için kullanılabilir.

Battaniyenin Kontraendeksiyonları

-Akut enfesiyöz hastalıklar ve tanısı konulmamış ateşli durumlar

-Tüberkülozun aktif formları

-Kardıok ve kardiopulmoner yetersizlik

3.Kullanma Bilgileri ve Genel Öneriler

Öncelikle ürünü açın ve herhangi bir mekanik hasar olup olmadığını kontrol edin. Hastanın giysileri olabileceğince az sentetik materyalden oluşmalı.İstenilen etkiyi alabilmek için, başı ile birlikte boyuna kadar veya lumbasakral bölge ve bacaklar örtebiliriz. Amaç en iyi sonuç için vücudun bir saat önce veya yatma zamanında yapılması önerilir. Bu tedavi, otururken veya yatarken ama rahat bir pozisyonda yapılmalıdır. Zamanın gözlenmesi için uyanık kalması gerekmektedir. İyileşme battaniyesi medikal anlamda etkilidir. Bu uygulama 40 dakika civarında sürmeli ve gün içinde 2-3 kere tekrarlanmalıdır. Tedavi süresi 15-20 gündür.( günlük 1-3 uygulama) daha iyi sonuç elde etmek için tedavi bir hafta sonra tekrarlanmalıdır . Battaniye ile örtülmüş hasta sacaklık artışı ve gıdıklama duyguları hissedebilir. Bazı nadir vakalarda ağrı, baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi yan etkiler görülebilir. Bu durumda uygulama durdurulmalı ve yan etki ortadan kalkana kadar devam edilmelidir.Bu vakalarda uygulama kesintilerle 50 dakikaya kadar uzayabilir. Septomları ( yan etkileri) gidermekte zorlanıyorsa işlem on dakika bırakabilir . Sonrasında her uygulamada süre 3-4 dakika uzatılarak, sonunda 30-40 dakikaya ulaşır. Hastanın tümü ve bir vücut bölgesi ile örtülebilir. Battaniye ile problemi vücut bölgesi veya vücut üst bölgesi(surt, boyun,omuz gibi) örtülebilir. Tıp merkezlerinde battaniyenin sterilizasyonu 45 dakika süre ile 120+4 C ısıda hava metoduyla yapılmalıdır.Battaniye tekrar kullanılacaksa bu sterilitasyonda 30 dakika sonra olmalıdır.